image
Jak připravit psa na cestu do Chorvatska: kompletní průvodce
  • Od Vendula Suchánková
  • 18/04/24
  • 0

Nezbytné dokumenty a zdravotní přípravy

Prvním krokem k bezproblémové dovolené se psem v Chorvatsku je zajištění všech potřebných dokumentů a zdravotních opatření. Vaše zvíře musí mít platný pet pas, který dokládá jeho identitu a zdravotní stav. V tomto pasu musí být zaznamenána platná vakcinace proti vzteklině, která je povinná nejen pro vstup do Chorvatska, ale pro téměř každou mezinárodní cestu. Je nutné, aby vakcinace byla provedena alespoň 21 dní před odjezdem a ne více než rok před.

Nezapomeňte, že někdy může být vyžadována i ochrana proti parazitům. Mluvte se svým veterinářem o vhodné prevenci proti klíšťatům a blechám, které mohou v Chorvatsku představovat riziko. Důležitý může být i mikročip, pokud váš pes již nemá jeden implentovaný. Tento čip se stal v mnoha zemích standardem pro identifikaci zvířat.

Pokud váš pes trpí chronickými nemocemi nebo potřebuje speciální medicínskou péči, nezapomeňte si přibalit dostatečné množství léků na celou dobu pobytu. Je dobré mít také kontakt na kliniky ve vaší destinaci, kde můžou poskytnout veterinární služby.

Jak správně zabalit a co vše vzít s sebou na cestu

Když už máte všechny dokumenty a zdravotní přípravy na cestu, je čas zabalit všechny nezbytnosti, které váš pes bude během dovolené potřebovat. Začněte základními věcmi jako jsou místa, lehátka a hračky, které pomůžou vašemu psovi cítit se jako doma i na novém místě. Nezapomeňte na dostatek krmiva, které je zvyklý jíst, a vodu, obzvláště pokud cestujete v horkém období.

Přibalte také cestovní misky, které jsou praktické pro krmení a pití na cestách. Nezapomeňte na sáčky na exkrementy, čistící ubrousky a ručníky, které vám pomůžou udržet čistotu, bez ohledu na to, kde se nacházíte. Pro zvýšení komfortu během cesty můžete zvážit různé typy transportních boxů nebo bezpečnostních pásů.

Pokud se rozhodnete cestovat v letním období, velmi důležitá je ochrana proti slunci a horku. Nezapomeňte, že psi trpí teplem mnohem více než lidé, a může být potřeba například ochranný krém na tlapky či speciální chladící vesty.

Průvodce dovolenou se psem: Tipy, jak cestovat společně
Jak připravit psa na cestu do Chorvatska: kompletní průvodce

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli

Facebook Twitter Linkedin Reddit
Vendula Suchánková

Autor

Jmenuji se Vendula Suchánková a jsem vášnivá spisovatelka a blogerka na téma zvířat a cestování s nimi. Ve své práci se zaměřuji na nejrůznější rady a tipy, jak na cesty s domácími mazlíčky. Mám bohaté zkušenosti s péčí o zvířata, od koček a psů až po exotická zvířata v teráriích a akváriích. Snažím se inspirovat ostatní a sdílet s nimi to nejlepší z mých osobních zážitků.

Napsat komentář